Saramura de pui

de katty in Pui, 19 Feb 2015 | 8086 vizualizari

COMENTARII (12)

simona72 1

19.02.2015, 10:31

Imi place!

MotanLaOale 1

19.02.2015, 12:32

Andra_Constantinescu 1

19.02.2015, 18:34

Rocsi 1

19.02.2015, 21:46

Super!

dantes 1

22.02.2015, 06:56

Buna!

cristi12277 1

22.02.2015, 09:11

Ati auzit de NECHEZOL ?
POFTA MARE

cristi12277 1

22.02.2015, 09:55

Daca dorti sa inlocuiti PESTELE cu PUI, atunci luati de la pui doar pulpele, cu piele, crestati-le, dati-le cu sare din belsug si atat, imediat le puneti la fript ,,pe tabla". Initial lasati focul mai mic (sa se patrunda carnea) apoi dati focul mare sa arda binisor pielea.
Intre timp coaceti unu sau doi ardei grasi, unu sau mai multi ardei iuti(dupa gust), doua,trei rosii.
Se curata ardeii(grasi si iuti) si rosiile de pielite . Ardeiul gras se taie felii in lung, ardeiul iute in bucati grosolane pe latul sau, rosiile in zdrente de felii si se aseaza pe langa (era sa zic PESTE) pulpele de pui. Apa fiarta doar cu atata sare cat place la gust se toarna peste aranjamentul anterior, intr-o cratita si se lasa la racit cat faceti o mamaliga (sa nu fie PRIPITA sa fie pentru PATRATICA de CRAP) si abia acum, dupa mai bine de o ora si jumatate va urez
POFTA MARE !

DIANA B 1

22.02.2015, 10:16

@Cristi12277- da' esti rautacios/rautacioasa , nu gluma ... de ce spui ca acest preparat este aidoma nechezolului . Scuze ca m-am amestecat si io ...

cristi12277 1

22.02.2015, 11:07

SARUT MANA DIANA B
Recunosc ca sunt rautacios, mai curand
ACID.
N-as fi avut nici un comentariu daca in loc de SARAMURA s-ar fi numit CIORBA.
Stii ce gust bun avea ciorba BUNICII la tara ?
Si asta tocmai fiindca inafara de aripioare mai punea si spatele,gatul si toate maruntaiele pe care le frigea. Iar grasimea de la prajala calea toate legumele.
Si gata ca-mi vine APA-N GURA !

DIANA B 1

22.02.2015, 13:00

@Cristi 12277 - Scz, un piculet caustic ... Cred ca cel mai nimerit ar fi fost sa denumeasca preparatul RASOL , ce zici ? Si ms ptr idee ... mi-au fost aduse niste gaturi de curcan , ce bors ca la mama acasa tranteeesc , cu taietei de casa , mmmm... de numa' , numa'

Bya Ralu 1

22.02.2015, 15:38

ce bine arata

katty 1

22.02.2015, 20:40

Comentariile caustice sau cum vrei sa le spui tu chiar ma amuza mai Cristi.Si chiar am inteles ca habar nu stii ce este aceea o ciorba, dar poate mai inveti cate ceva.

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase