Cascaval de casa

de aalliinnaa07 in Aperitive / Garnituri, 24 Apr 2012 | 17516 vizualizari

COMENTARII (17)

Lau 1

24.04.2012, 17:06

bun

MotanLaOale 1

24.04.2012, 18:34

gaby_gabytza 1

24.04.2012, 18:58

sanatossss

Sim0na 1

24.04.2012, 19:20

Foarte fain arata. Trebuie incercata!

Bya Ralu 1

24.04.2012, 19:28

delicios!

oana_pisicutza16 1

24.04.2012, 19:52

diaconta 1

24.04.2012, 19:57

o reteta interesanta

cocolina 1

24.04.2012, 20:27

Bun

elucubratiiculinare 1

24.04.2012, 20:33

o sa incerc si eu

iry-gabriela 1

24.04.2012, 21:13

am bagat-o la favorite...dar am o intrebare . cam cat lapte ai pus totusi??

Rocsi 1

24.04.2012, 21:43

am mai auzit de reteta asta si cica iese un cascaval grozav..bravo!!

madi_marin 1

24.04.2012, 22:09

am incercat si eu mai demult si chiar mi-a placut la gust, doar ca a fost cam moale.... o s aincerc si reteta ta...

diana_k 1

25.04.2012, 16:15

interesanta reteta. margarina nu se pune pe foc si apoi se freaca cu branza?

aalliinnaa07 1

28.04.2012, 12:54

am scris in retetae pune un pachet de margarina intr-o cratita,se pune branza si se amesteca pana se face ca guma de mestecat'....lapte nu am masurat cat am pus,am specificat in reteta ca am pus lapte pana a trecut peste brnaza

aalliinnaa07 1

28.04.2012, 12:56

ma bucur ca va place:* la inceput este moale dar ca sa se intareasca l-am pus in castron l-am lasat sa se raceasca si dupa ce s-a racit l-am bagat in frigider si l-am lasat pana a 2-a zi

Lillyan 1

26.04.2013, 19:03

Alina,de ce se pune bicarbonatul?Fara el nu se poate?As prefera fara.Ce ma sfatuiesti?
Multumesc.

aalliinnaa07 1

12.05.2013, 15:35

buna liliana.bicarbonatul din cate stiu eu se pune pentru ca, cascavalul sa se umfle si asa se formeaza si gaurelele care se vad atunci cand tai cascavalul.
Nu am incercat sa il fac fara bicarbonat
Imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu, numai acum am vazut mesajul pe care mi l-ai lasat!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește