''Negativul la putere.''

Postat de Adele in Cu de toate pe 7 Noi 2014, 10:14

Articol pe placul a 14 bucatarasi
comenteaza

Uneori cred ca e mai bine sa traiesti fara sa gandesti prea mult ..stiu nu suna prea bine si nu are sens ,dar poate e mai simplu sa lasi gandurile deoparte ,acele ganduri care iti aduc teama si frica sa-ti lasi liber sufletul sa traiasca fara nici o povara.

Deseori privesc la tv. sau ma uit pe internet si de cele mai multe ori aud si vad doar stiri negative ,drame si lucruri urate ..cum lumea asta ar fi uitat sa mai faca ceva bun ,pozitiv,ca si  cum exemplele bune ar fi disparut din din univers.Cum nimeni si nimic nu mai are ceva frumos de spus si de  aratat .Sau poate sunt eu prea patetica si uit ca informatia in ziua de azi se vinde pe nimic .Multe se rezuma la prost gust si audienta de doi bani .

Eu personal prefer sa ma uit la desene sau de ce nu sa citesc o carte ,macar stiu ca nu ma imbolnavesc de pesimism si cand ies pe strada nu privesc lumea cu ochi suspecti cum  ca si cand la fiecare pas cineva are ceva cu mine.Ne influtam usor si ne lasam cuprinsi de panica de prea multe lucruri negative cu toate ca suntem inconjurati de atatea lucruri frumoase uneori parca suntem orbi si uitam sa privim lumea asa cum este ea ..

Simplu parerea mea .

"Daca nu citesti ziarul, esti neinformat, daca citesti ziarul, esti dezinformat." Mark Twain 

 

Comentarii (13)

07.11.2014, 11:05

Rux cu siguranta si eu am patit asta mai ales cand este vorba despre copii sau batrani ..eu ma refeream in general si personal consider ca avem mai multa nevoie de lucruri pozitive ,de ceva frumos . Iti doresc o zi frumoasa

07.11.2014, 11:06

Claudia

07.11.2014, 11:22

Am inteles perfect la ce te refereai....zi frumoasa si tie!

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește