La Judecata de Apoi

Postat de Mutulica in Cu de toate pe 8 Oct 2018, 15:54

Cei ce se temeau că o să le fure PSD-ul referendumul si cei care erau siguri că e un joc de-a alba-neagra(asa traiesc sau asa vad ei societatea romaneasca , o lume in care esti tras pe sfoara) si o să le violeze  Constitutia au rămas cu onoarea nereperată iar intr-o societate normala prezentarea scuzelor ar fi doar o parte din ce ar fi obligati sa faca pentru afirmațiile false care au indus oamenii in eroare.

De fapt ,până si Dragnea (singurul „dictator” din istorie cu dosare penale in timpul exercitarii „terorii” )a facut afirmatii false , mai precis un play-back ipocrit , au mimat si PSD-ul la braț cu PNL-ul .Băieții ăștia au interesele lor si nu o data ne-au spus noua ceva si restului lumii altceva.

Cu onoarea nereperată am rămas si eu care credeam ca referendumul va trece la mustata si va oferi iluzia păstrării nealterate a principiilor universal valabile in orice societate sănătoasă indiferent de dumnezeii afișați pe pereti celor ce cred ca exista valori fundamentale nenegociabile ce ne-au asigurat propășirea.

Imi inchipuiam ca sunt printre puținii cărora le zboară gândul aiurea cand stau la slujbele alea interminabile cu o retorică din epoci întunecate...Macar eu am retinut câteva principii fundamentale , cei mai mulți vin la Moș Craciun Dumnezeu ca sa le dea ceva. 

Pentru ca oricum eu la poarta raiului nici macar nu am de gand sa bat , voi veni la nunțile celor de același sex doar pentru a mă uita in ochii părinților si ai bunicilor lor , adevărații vinovați .

Daca vi se par mici procentele participării la referendum si o sa credeti ca ăștia macar sunt gata să lupte pentru o idee sau pentru credința lor va înșelați amarnic! Aveti putina răbdare să înceapă U.E. sa ne impuna principiile ei in scoli si in societate si o sa vedeti cum nici macar cinci procente nu vor fi dispuși să riște un protest cat de mic.

După tot ce s-a întâmplat la referendumul ce nu a avut clarificata nici macar întrebarea de pe buletinul de vot ar trebui să conștientizăm că am pierdut toți inclusiv cei care-si clamează victoria! De mâine aceiasi care ne-au spus sa stam acasa pentru a nu da girul unor mincinosi vor striga pe toate drumurile ca doar idioții nu votează...

 

 

 

 

 

Comentarii (1)

08.10.2018, 17:32

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase