Din prea multa dragoste

Postat de Mutulica in Cu de toate pe 23 Iul 2019, 08:32

Cățelul Bobită și motanul Mișu au pățit-o din cauză că erau gagicari si umblau brambura , dar pisoiul Ducu e doar un puiut ce trece prin a treia trauma!

Prima oară a fost aruncat la marginea orașului când  ar mai fi trebuit  să suga la mă-sa si a miorlait atât de tare încât un om cu suflet  bun l-a luat si a avut grijă de el până când ni l-a dat nouă , schimbare  prea rapidă de camin care sigur l-a bulversat pentru că pare  să fi rămas cu sechele.Miauna tot timpul ! Si de bucurie si de plictiseala si ca sa salute si ca  nu cumva sa uitam ca-i si el pe langa noi si are niste plamani indelung exersati ce m-au facut sa cred că  ar fi bun de sirenă. 

Întărcarea si instabilitatea domiciliului l-au facut pisoi de companie.Vrea neaparat sa stea lângă  cineva chiar si când doarme!

Ii avertizez din nou pe viitorii stăpâni , Ducu mai are un defect! E pupacios si iubaret ,  adica va va suge pielea gatului(aveti grija la alunite! ) si va harai plin de pasiune infigandu-si botul ascuțit adânc în urechea dumneavoastră! 

Poate  că  a căzut  cu tronc unui copil  care-si închipuie că pisoi ca Ducu n -a văzut nici Parisul? La cat sunt de capriciosi copiii in curand se va plictisi de el. De fapt  toate animalutele care ne-au fost  furate nu erau cu nimic mai frumoase  decât  orice animalut vagabond ce poate fi luat de pe strada si iubit in asa fel încât celorlalți sa li se pară nemaivăzut de frumos.

Asta e secretul atractiei exercitate de sufletelele traumatizate de cei ce au crezut că frumusețea și fericirea se pot fura: stăpânii  au avut de oferit multă dragoste și atentie fapt ce le-a schimbat înfățișarea unor biete animalute care ar fi  putut sfârși pe străzi , urâte de toata lumea si in mod firesc având un aspect dezagreabil , asa cum sunt mai toate animalele fără stăpân. 

Ce doriți de fapt sa aveți  nu poate fi furat  si este inca in sufletul nostru vaduvit de posibilitatea de a oferi  , dar si de a primi o dragoste de care nu cred ca sunteti capabili  nici măcar să  o înțelegeți  pentru că  cine știe tot ce v-am spus eu nu ar fi fost capabil  să facă  ce a facut.

Comentarii (2)

23.07.2019, 08:41

Erata la final : să facă ce a făcut.

23.07.2019, 20:50

?

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase