Cati bani face pielea noastra?

Postat de Mutulica in Cu de toate pe 23 Feb 2019, 12:45

Cati bani face pielea noastra?

Cand lucrez capul meu patrat face tot felul de calcule si ajunge prea des la concluzia ca eu sunt o investitie proasta. Nimeni , niciodata nu s-a intrebat cati bani valoram noi ca angajati. Si este o intrebare pe care trebuie sa ne-o punem fiecare cu toate ca sefii si mai ales managerii ne spun ca doar domniile lor trebuie sa gandeasca … Mai bine ma abtin!

Ce oferim in schimbul salariului? Suntem o investitie rentabila? Tot angrenajul care ne plateste salariile merge perfect , nu are pierderi ?Nu irosim niste sanse cu care poate nu ne vom mai intalni? Avem ce ne trebuie sau ne lipsesc unele si ne prisosesc altele pe care nici macar nu mai suntem in stare sa le intretinem?

Multe intrebari am si niciun raspuns pentru ca la noi de multa vreme canta toate soiurile de cuci  care nici daca ar vrea nu ne pot scoate din previzibilul faliment.

Si atunci n-ar fi si mai bine sa ne intrebam cati bani face pielea cucilor?

-Cred ca pielea lor e extraordinar de scumpa pentru ca pe langa castigurile salariale nemeritate e obligatoriu sa adaugam si pierderile pe care le are tara tinuta in inapoiere.

Eu mi-am pierdut pana si speranta incapabili fiind sa atragem tineri in stare sa ne scoata din impas .

Sa imi fie cu iertare , dar noii veniti au cel putin toate defectele generatiilor anterioare si deocamdata nu arata a avea macar calitatile lor ! Si iarasi ma intreb: daca nu suntem in stare nici macar sa atragem tineri valorosi cati bani face pielea noastra?

Foto

Recomandari pentru tine si casa ta

Prima Latte Black

- 650 lei
1399.99 lei
749.99 lei

Comentarii (3)

23.02.2019, 13:48

Dacă ai ști ce fel de tineri ”ies” acum din școli, ai avea o părere mult mai bună despre generația ta...

23.02.2019, 14:10

Saru-mana!Sunt mai mult decat dezamagit !Speram sa aiba o alta mentalitate daca nu au cunostinte .Si cu entuziasmul tineretii sa suplineasca ce le lipseste , dar ma tem ca o sa avem nevoie de mult gerovital pentru ca nu o sa aiba cine sa munceasca chiar si asa cum am facut-o noi , ori eu speram la mai bine.

23.02.2019, 14:26

Să știi că tinerii sunt foarte inteligenți, nu sunt proști, dar nu mai vor să muncească, să învețe... Societatea de azi le oferă modelul reușitei fără muncă. Păcat de ei...! Sunt frumoși și deștepți, dar nu-și folosesc deloc mintea și timpul, în favoarea lor...

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase