Avocatii Diavolului

Postat de Mutulica in Cu de toate pe 13 Iul 2018, 15:36

Avocatii Diavolului

Eu cred ca al treilea razboi mondial a avut loc si s-a sfarsit pentru noi in decembrie 89.Tare mult ne-am bucurat si nu am inteles nici acum de ce ne-au disparut mai toata economia , flota , CFR-ul si milioane de cetateni plecati sa munceasca in toata lumea.

Cineva trebuia sa plateasca efortul de razboi al tarilor castigatoare si noi am fost aceia , cineva trebuia recompensat pentru victorie si ati vazut cine s-a imbogatit.

O sa las companiile straine in pace pentru ca e normal sa platim dupa ce am pierdut un razboi si sa ni se distruga orice sansa de a avea succes impotriva celor care ne-au invins.

Dar ce nu inteleg eu este de ce unii dintre cei care oficial au pierdut razboiul sunt atat de prosperi dupa acest dezastru? Adica cei ce sunt parlamentari , afaceristi importanti , personalitati din toate domeniile cu functii mari pe vremea comunismului sau urmasii celor care conduceau tara atunci .

Priviti-i pe cei ce vor lua cele mai mari pensii:

Traian Basescu are dreptul la trei pensii speciale pe langa cea normala.Pentru ce tot acest potop de pensii  cand stim ce s-a intamplat cu flota sau CFR-ul ? Si cate altele a mai  facut acest patriot!

Iohannis va lua doua pensii speciale ,  deocamdata Dragnea va primi doua  pensii speciale , Olguta Vasilescu  , care de cand este studenta doar politica a facut , va avea doua pensii speciale si mai are destul timp sa acumuleze alte pensii speciale.

Oamenii cinstiti au salarii sau pensii de mizerie pentru ca cineva trebuie sa plateasca  si eu fiind un om simplu fara stiinta de a da raspunsuri si de a rezolva problemele unei tari cu o datorie publica de 68 de miliarde dolari cheltuiti pentru lucruri care nu se vad in nivelul de trai al celor ce muncesc nu pot decat sa pun o intrebare : Cine sunt cei care ne-au condus tara atata amar de vreme?

Foto

Comentarii (8)

13.07.2018, 15:58

Bună ziua, Costel! Noi întrebăm, noi răspundem. Cam tristă soartă avem...

13.07.2018, 15:58

Cam asa ceva....

13.07.2018, 16:12

Saru-mana . Rodica , asa patesc invinsii!

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase