Arta de a invinge...

Postat de Adele in Cu de toate pe 13 Sep 2014 | 4882 vizualizari

Comentarii (21)

13.09.2014, 16:02

13.09.2014, 16:07

Babi

13.09.2014, 16:08

Ina

Ina
13.09.2014, 16:17

"Cu toate ca unii ajung cu liftul acolo unde isi doresc ,eu cred ca tot mai frumos e sa urci treapta cu treapta ... sa poti sa te simti cu adevart implinit si chiar daca nu ai obtinut totul ..tu ai incercat ,ai luptat ai invins."
Ce frumos spus si cat de adevarat
La nimic in viata asta, n-am ajuns "cu liftul" ( si uneori doare ... )... nici macar la Costel )

Ina

Ina
13.09.2014, 16:19

Poate pentru ca noi stam la casa? )

13.09.2014, 16:22

Motan

13.09.2014, 16:24

Ina ) Important ca esti sanatoasa si te poti bucura ..daca vrei te invit la mine la o plimbare cu liftul pana la etajul 8 ..

Ina

Ina
13.09.2014, 16:26

)))

13.09.2014, 16:37

13.09.2014, 16:38

Meri

13.09.2014, 17:57

Sa nu renunti niciodata, sa fi mereu optimista...sunt doua lucruri care eu cred ca duc mereu spre izbanda!

13.09.2014, 18:07

Simo

13.09.2014, 19:10

imi place ca esti o optimista, Adele! Asa e, poate s-a dus un vis, dar valiza e plina, imi place cum ai zis! Si cand intr-un final obtii acel ceva pentru care ai luptat aprig, satisfactia e mare.

13.09.2014, 19:12

Ina: La nimic in viata asta, n-am ajuns "cu liftul" ( si uneori doare ... )... nici macar la Costel Poate pentru ca noi stam la casa?

13.09.2014, 19:12

13.09.2014, 19:14

Un gand,o stare,un vis,toate intr-o valiza,dar nu orice valiza....una optimista,iar restul vine de la sine....

13.09.2014, 19:37

Irina multumesc

13.09.2014, 19:37

Ildi

13.09.2014, 19:37

Cleme

13.09.2014, 20:10

Adele, stii, visele si sperantele sunt o parte din ingredientele vietii.
Atunci cand cazi, te impulsioneaza speranta ca te vei ridica, si o vei face, pentru ca viata este alcatuita din suisuri si coborasuri.
Visele sau visurile, ca sunt corecte ambele sunt esenta vietii, fara ele, totul ar fi fad, inodor sau incolor...
E atat de frumos sa visam, chiar si la ce nu vom ajunge niciodata Visul ne transforma, ne face sa luptam sa fim puternici pentru a izbuti in cele din urma. E frumos si cand visam pentru altii, pentru copiii nostri si pentru cei dragi!
Eu iti doresc sa ai parte de multe impliniri si cat mai putine deziluzii, daca s-ar putea, chiar deloc, dar... viata nu se imbraca mereu in roz, cum ne-am dori noi!

13.09.2014, 20:35

Meri multumesc

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește